ÜRETİM

Sanat Ambalaj, sektörün en güncel, yüksek teknolojiye sahip ve yetenekli makineleri ile üretim yapmaktadır. Tüm üretim ve veri yönetimi sistemleri %100 entegre yazılımlarla desteklenmekte maksimum seviyeyede kontrol ve yönetim sağlanmaktadır. Müşteri talebinden sevkiyata kadar olan tüm süreç yüksek izlenebilirlik seviyesindedir ve tedarik zinciri yönetimi yüksek verimle gerçekleştirilmektedir.

EKSTRÜZYON

Polietilen esnek ambalaj üretim sürecinin ilk aşaması ekstrüzyon, Sanat Ambalaj'ın bünyesinde bulunan yüksek teknolojiye sahip makinalar kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Müşteri talepleri doğrultusunda belirlenen ürün spekleri belirlenerek Blown Ekstrüzyon hatlarımızda Mono, 3 ve 5 kat COEX üretimi yapabilmektedir. HDPE, MDPE, LDPE, Cast Ekstrüzyon, Blown Ekstrüzyon ve Streç filmler bu üretim prosesimizde üretilebilmektedir. Ekstrüzyon sürecinde müşteri talepleri doğrultusunda ihtiyaç duyulan özelliklere göre katkı maddeleri eklenerek beklentiler %100 karşılanmaktadır.

GRAFİK TASARIM

Esnek ambalaj sektöründe uzmanlaşmış repordüksiyon ekibi, müşterilerden gelen tasarımları sektöre özgü yazılım ve tasarım programlarını kullanarak Flekso Baskı tekniğine uygun klişe üretimi aşamasına hazırlar. İhtiyaç duyulması halinde tasarım değişikliği ve geliştirmesi hizmeti de sunulmakta ve çözüm odaklı yaklaşım sergilenmektedir.

FLEKSO BASKI

Esnek ambalaj uygulamalarına özgü mürekkebin anilokslar vasıtası ile fotopolimer klişeye aktarılması, sonrasında klişeden film üzerine transfer edilmesi aşamalarında oluşan Flekso baskı yöntemi Sanat Ambalaj olarak kullandığımız sektörün en yüksek kaliteli baskı yöntemidir. 200 cm genişliğinde ve 8 renge kadar baskı yapabilme yeteneğine sahip son teknoloji Flekso Baskı makinelerimiz yüksek kalitede baskı yapabilmektedir.

LAMİNASYON

Laminasyon prosesi hem ürüne hem de ambalaja ek özellikler kazandırmak için uygulanan esnek ambalaj üretim sürecinin önemli bir adımıdır. Ürün ömrünü artırmak, ambalaj verimliliğini yükseltmek, bariyer özelliği kazandırmak, koruyucu tabaka oluşturmak ve mukavemeti artırmak gibi birçok müşteri beklentisini karşılayan Laminasyon işlemi Sanat Ambalaj'da yüksek kalitede gerçekleştirilmektedir. Ekstrüzyon ile üretilen filmlerin solventsiz yapıştırma teknolojisi ile yapıştırılması sistemi olan Laminasyon, Sanat Ambalaj'ın yüksek teknoloji makineleri ile gerçekleştirilmektedir. Laminasyon işleminde BOPP+CPP, PE+PE, BOPP+BOPP, PET+PE, BOPP+PE, PE+BOPP PE+CPP, Pearlize kombinasyonları ile birçok sektörün ihtiyaç duyabildiği üstün ambalaj performansları elde edebilmekteyiz.

DİLME

Temel üretim aşamaları olan ekstrüzyon ve baskı işlemleri sonrasında nihai ürün oluşturma aşamasında dilimleme ve konfeksiyon sürecine geçilir. Yüksek doğrulukla çalışan Sanat Ambalaj dilimleme makineleri 2 cm’den başlayan ebatlarla işlem gerçekleştirilebilir.

KONFEKSİYON

Ekstrusyon bölümünde film haline getirilen ve baskı prosesinden geçen filmler konfeksiyon bölümünde; taşıma torbası (Yumuşak kulplu, Takviyeli, El geçme) , Perforeli torba, Dökme Torba, Palet örtüsü, Wicked torba ( tavuk torbası, ekmek poşeti) , Atlet poşet, Rulo çöp torbası , Büzgülü çöp torbası (rulo veya interleave), torbası olmak üzere müşterinin talebine göre farklı torba çeşidi üretilmektedir.

STRETCH

Sanat Ambalaj makine parkurunda yer alan streç üretimine özgü cast makineleri ile 8 mikron kalınlıktan başlayan özelliklerde streç üretimi gerçekleştirilebilmektedir. Streç üretiminde standart, power ve super power kalite standartlarında ürün çıkarılabilmekte, müşteri taleplerine göre makine, jumbo ve el tipi endüstriyel palet streçi sunulabilmektedir.

DEPO

Sanat Ambalaj depo yönetim sistemi hammadde, yarı mamül ve mamüllerin belirlenmiş yüksek kalite standartlarına göre kontrolü, yönetimi ve verimli bir şekilde sevk edilmesine imkan tanıyan akıllı bir uygulamadır. Sanat Ambalaj tesisinde bulunan depoda FIFO kuralına göre depolanan ve kullanılan hammaddelerin planlar doğrultusunda üretim sahasına sevki ve bitmiş mamüllerin de benzer prensiplerle mamül depoya aktarılması, anlık olarak miktarların görüntülenebilmesi ve sevkiyatın yönetilmesi mümkündür. ERP sistemiyle tam entegrasyon içinde bulunan Sanat Ambalaj depo yönetimi esnek ambalaj sektöründe uzman ekipleriyle müşteri odaklı yaklaşımı iş süreçlerinin tüm aşamasında yaşatmaktadırlar.

Öte yandan geri dönüşüm tesisimiz için topladığımız plastik atıklarının depolanması, geri dönüşüm işlemi öncesi hazırlık aşamalarının yapılacağı ayıklama alanlarına kolay sevki, çevreci bir misyonla yönetilen Sanat Ambalaj’ın en önem verdiği süreçlerden biridir.

GERİ DÖNÜŞÜM

Değerlendirilebilir atıklar, oluştukları yerde çöplerden ayırılarak biriktirilir. Kaynağından ayrı toplanan atıklar sınıflandırılarak ayrıştırma işlemine gönderilir. Ayrıştırma işleminden sonra, atıklar özel olarak hazırlanan makinalarda kırılıp, ufak parçalar haline getirilir. Makinalarda ufak parçalar haline getirilen plastiklerin içerilerinde kullanılacak alanlara bağlı olarak atık maddelerden oluşan bir ürün meydana getirmektir. Geri dönüştürülen ürün, yeni bir malzeme olarak kullanıma sunulur.

Yeniden değerlendirilme imkanı olan atıkların çeşitli fiziksel ve/veya kimyasal işlemlerden geçirilerek ikincil hammaddeye dönüştürülerek tekrar üretim sürecine dahil edilmesine geri dönüşüm denir.

Geri dönüşüm doğal kaynakların korunmasına, hava ve çevrenin kirlenmemesine, yararlı atıkların boşa gitmemesine, atık miktarını azaltarak çöp depolama işlemlerinin kolaylaştırılmasına, enerji tasarrufuna ve ekonomiye katkı sağlar. Plastik atıkların, normal şartlarda doğaya karışması çok uzun seneler aldığı için geri dönüşümü ve önemi oldukça büyüktür. Bu nedenle Sanat Ambalaj Geri dönüşüm Lisansına sahip olup, ayda 1500 ton plastiği geridönüştürerek çevre ve ekonomiye katkı sağlar.

BİZE ULAŞIN

İletişim
Adres: 5.Organize Sanayi Bölgesi 83547 Nolu Cad. No: 2 Şehitkamil/Gaziantep/Türkiye
Telefon: +90 342 988 01 80
Faks: +90 342 988 01 88
e-Posta: info@sanatambalaj.com
KVKK Sözleşmesi Okudum ve Kabul Ediyorum
Bir hata oluştu! info@sanatambalaj.com
© 2019 Sanat Ambalaj SAN. ve TİC. A.Ş. | Tüm Hakları Saklıdır.